چگونه زبان انگلیسی را در خانه با بهترین روش به کودک آموزش دهیم؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
خیلی از والدین تمایل دارند تا زبان انگلیسی را به کودکشان در خانه آموزش دهند و یابطور کلی دوست دارند با روش اصولی آموزش زبان انگلیسی به کودک آشنا شوند.
در این پست، بهترین روش آموزش زبان انگلیسی به کودک را بر اساس یافته های جدید British council (موسسه معتبر آموزش زبان های بین المللی) برای شما تشریح می کنیم.
چگونه آموزش انگلیسی به کودک را در خانه شروع کنیم؟
خب اگر شما هم مثل بسیاری از والدین نمی دانید که چگونه شروع کنید، باید بگوییم که برای آموزش انگلیسی به کودک نیازی نیست که انگلیسی خودتان هم عالی باشد. مهم ترین نکته این است که شما اشتیاق آموزش انگلیسی به کودک را داشته باشید و اینکه حاضرید برای تشویق کودکتان، هدایا و جوایزی را برایش تهیه کنید.
اگر خود شما اشتیاق آموزش داشته باشید، این انگیزه خودبخود به کودک هم منتقل می شود. نکته مهم دیگر اینکه اگر کودک شما سریعا نتوانست به زبان انگلیسی صحبت کند، اشکالی ندارد. صبور باشید چون هر کودکی زمان یادگیری خودش را دارد.

یک برنامه تعیین کنید
برنامه  یا جدول زمانی (Routine) منظمی برای اوقات آموزش در منزل تهیه کنید. بهتر است که زمان آموزش را کوتاه ولی متناوب و منظم درنظر بگیرید، نه طولانی و غیرمنظم.
حدود ۱۵ دقیقه برای کودکان ۳ تا ۹ ساله کافی است. بعدا کم کم می توانید زمان آموزش را طولانی تر کنید (هر چه سن کودک و مغزش بیشتر رشد کند).
مثلا یک بازی انگلیسی گوشی یا موبایل را هر روز بعد از مهد کودک یا هر روز بعد از غذا با کودک بازی کنید. یا یک داستان انگلیسی را با ریتم آهسته، قبل از خواب برایش بخوانید.
نکته مهم این است که عبارات و لغات را برایش تکرار کنید.

انجام بازی
کاملا مشخص است که نه تنها کودکان بلکه افراد بزرگسال هم مطالب را در کنار سرگرمی و بازی بهتر یاد می گیرند. بازی با فلش کارت ها یا تصاویر یا کتاب های مصور انگلیسی که در انتشارات مختلف ایران فراوان هستند یا بازی های موبایل از قبیل:
بازی لغات ” I spy, Hangman”
یا مثلا بازی آنلاین Learn English kids online game
نرم افزارهای تایید شده آموزش انگلیسی به کودکان
این نرم افزارها که بیشتر شامل کارتون و انیمیشن های جذاب برای کودکان هستند، همزمان گوش و چشم کودک را درگیر کرده و سرعت یادگیری زبان انگلیسی توسط کودک را بطرز شگفت آوری افزایش می دهند. ضمن اینکه دردسر شما را برای آموزش هم کم می کنند.
کافی است در زمان های منظم (مثلا هر روز صبح از ساعت ۱۰ تا ۱۱) این کارتون و نرم افزارها را برای کودک بر روی تلویزیون پخش کنید. حتی اگر توجه نکند، صدایی که می شنود به اون انگلیسی را خواهد آموخت.

از کلمات و عبارات کاربردی استفاده کنید
مثلا:
درباره لباس ها با کودک خود به زبان انگلیسی صحبت کنید (It’s Dad’s T-shirt و جملاتی از این قبیل)
وقتی دارید به کودک کمک می کنید یا به هر دلیلی به اسباب بازی هایش دست می زنید، اسمشان را به انگلیسی به زبان بیاورید (where is blue car?)
غذاها را وقتی دارید غذا می پزید یا به بچه غذا می دهید، به او بیاموزید

از داستان و آهنگ های انگلیسی کمک بگیرید
کودکان عاشق داستان هایی با عکس های جذاب یا آهنگ هایی با لحن کودکانه هستند. و چون برایشان سرگرم کننده است و به هر نحوی کنجکاو هستند که ببینند آنها چه می گویند، احتمالا از شما سوال خواهند کرد یا بهرحال علاقه نشان می دهند.

اول از همه، کدام کلمات و عبارات را به کودک بیاموزیم؟
قائدتا اگر قرار است کودک بصورت اصولی و بدون دلزدگی با زبان آشنا شود، باید از پایه شروع کنید:
  • شماره ها (۱-۱۰، ۱۰-۲۰، ۲۰-۱۰۰)
  • رنگ ها
  • صفات (مثل بزرگ کوچک، شاد، بلند، کوتاه)
  • اجزای بدن
  • اسباب بازی ها
  • حیوانات
  • غذاها
اینها در اولویت یادگیری هستند.
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 2 تاريخ : چهارشنبه 24 آبان 1396 ساعت: 21:57
برچسب‌ها : انگلیسی,
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها